Що робити, якщо сухий ґрунт?

0 Автор: admin

Ґрунт – це основа для життя всіх дерев, чагарників та інших рослин. Найвищий шар грунту є найсприятливішим на шляху зростання як рослин, а й мікроорганізмів. Одним з найважливіших факторів, що впливають на ріст та розвиток рослини, вважається структура та родючість ґрунту. Руйнування структури ґрунту веде до висушування її та до вимивання поживних речовин. Радимо садівникам прочитати цю статтю до кінця, щоб дізнатися про способи зволоження ґрунту.

Що робити, якщо сухий ґрунт?

Поліпшення структури ґрунту

Багато хто, хто займається вирощуванням різними видами рослин, часто стикається з проблемою, що ґрунт не тримає вологу, швидко пересихає та покривається кіркою. Все це найчастіше відбувається, коли грунт втратив свою структуру і перетворився на пилюку. Або ґрунт піщаний і вода проходить крізь нього, вимиваючи поживні речовини в нижні шари ґрунту.

Щоб поліпшити структуру ґрунту і відповідно повернути здатність ґрунту утримувати вологу, треба вносити у ґрунт перегній, торф, глину, мулисті наноси. Ці компоненти пов’язують і ущільнюють ґрунт, що дає їй велику вологоємність і більше поживних речовин залишається у верхньому шарі. Якщо під шаром піщаного ґрунту створити невеликий глиняний прошарок, то вода довше утримуватиметься в шарі, що знаходиться над глиною. Мульчування ґрунту

Щоб поверхня ґрунту тримала вологу довше, її треба мульчувати. Тобто посипати достатнім шаром мульчі. Як мульчуючий матеріал підходити гній, лушпиння соняшнику або гречки, торф та інші матеріали, що сильно перепрів. Висота шару мульчі має бути не менше 3-4 сантиметрів. Під таким шаром завжди буде прохолодно та волого.

Що робити, якщо сухий ґрунт?

Поліпшення структур ґрунту за допомогою гідрогелю

Вирішити проблему утримання вологи і зменшення кількості поливів можна за допомогою гідрогелю, хоча задоволення не зовсім дешеве. Якщо ви оформляєте газон у важкодоступному місці для поливу, можна використовувати гідрогель, вносячи його у верхні 15 сантиметрів грунту. Гідрогель також добрий при оформленні контейнерів різного типу. Кращі результати щодо поліпшення та збереження вологи та поживних речовин можна тільки при комбінації цих різних варіантів.