Вирощування листової гірчиці на дачі

0 Автор: admin

На дачній ділянці вирощується безліч овочевих та фруктових культур, тільки салатну гірчицю садівники чомусь не заслужено забули. У ній міститься величезна кількість мінеральних речовин та вітамінів, а гостроту їй надає ефірну гірчичну олію.

Вирощування листової гірчиці на дачі, дуже простий спосіб забезпечити себе корисним та смачним продуктом на весь сезон.

Зелень досить проста у догляді, витримує температуру до 5 гр. і може вирощуватись під плівкою. Ці рослини дають врожай усе літо. Її висаджують ще у травні, а останній урожай можна зібрати у серпні та вересні.

Вирощування листової гірчиці на дачі

Найоптимальніша температура для цієї культури 20-25 гр. Вона чудово підходить як ущільнюючий і зігріваючий матеріал між грядками огірків або помідор. Ідеально вирощувати листову гірчицю в парниках або теплицях, висіваючи прямо в ґрунт. Поки не з’являться перші сходи, необхідно підтримувати досить високу температуру, а коли у саджанців з’являються перші листочки, її зменшують до 14 гр.

Салатна гірчиця добре приживається, якщо посіяти її відразу в город. Для цього, необхідно зробити за допомогою сапки борозенки бажаної довжини і посіяти на невелику приблизну глибину 1-1.5 см. Після, присипавши землею і полив водою кімнатної температури можна чекати дружних сходів. Грядки потрібно буде накрити плівкою, до появи перших листків, пізніше накривати плівку тільки на ніч, коли знижується температура. Вдень посіви повинні прогріватись сонцем та отримувати кисень.

Який би ви не вибрали вид посівів, після появи сходів, саджанці необхідно прорідити, якщо гірчиці буде мало місця, вона почне давати стрілки, листя не зможе нормально розвиватися і буде дрібним.

Гірчиця дуже любить регулярний полив, причому робити це потрібно буде прохолодною водою.

Декілька разів за весь період вегетації, слід здійснити підживлення рослини.

Перший раз це робиться відразу після формування перших справжніх листочків, використовуючи розчин із коров’ячим послідом.

Вдруге підживлення робиться складом з деревною золою.

Щоб завжди мати свіжий урожай листової гірчиці на дачі, бажано висівати її 2 рази за сезон, навесні, щоб отримати врожай вже в червні та в серпні місяці, тоді салат можна буде збирати у вересні та жовтні.

Ця рослина не любить сильну спеку і тому в середині літа вона дає поганий урожай, листя може бути твердим.

Догляд за салатною гірчицею дуже простий, потрібно лише регулярно розпушувати ґрунт, видаляти бур’яни та поливати. До ґрунту вона теж не дуже вимоглива, проте погано росте на лужних ґрунтах.

Для того, щоб захистити посіви гірчиці від ураження бліхами і квіткоїдами, необхідно відразу після посіву посипати між грядками деревну золу і обприскати рослину гексахлораном.

Вирощування листової гірчиці на дачі

Листова гірчиця має не тільки гарні смакові якості, якщо посіяти її між рядами огірків, вона буде відлякувати попелицю, а аромат її квітів дуже привабливий для бджіл, що є гарантією запилення всіх рослин, які знаходяться поблизу.

Листова гірчиця придатна в їжу приблизно місяць після появи листя, далі вони пускають стріли та грубіють. Вирощування листової гірчиці на дачі проводять у кілька етапів, щоб мати свіжу зелень.

Якщо ви бажаєте зібрати насіння зі своєї присадибної ділянки, для цього знадобиться не більше однієї рослини, яку бажано посадити ще на початку весни. Сам насінник дозріє до серпня місяця, з нього і можна буде збирати посадковий матеріал, щоб висадити наступного сезону.

Для того, щоб використовувати листя гірчиці протягом всієї зими, їх потрібно засолити, а потім додавати в салати або варити вітамінні супи.

Займаючись вирощуванням листової гірчиці на дачі, можна забезпечити себе ще однією корисною та ароматною зеленню на весь літній сезон і навіть зробити заготовку на зиму.