Лавандова олія: властивості та застосування
Олія лаванди – один з найкращих натуральних інгредієнтів для шкіри, волосся та нігтів. Має протизапальні та бактерицидні властивості, уповільнює процеси старіння та миттєво регенерує шкіру. У той же час це найбезпечніша олія для зовнішнього застосування – вона не викликає подразнення або алергії, але допомагає при акне або псоріазі. Олія лаванди також зміцнить структуру волосся, запобігає розщепленню нігтів і підтримає боротьбу з целюлітом та гіпергідрозом. Однак у цьому його унікальні властивості не закінчуються. Дізнайтеся, як самому зробити олію лаванди і як її використовувати прочитавши ці жіночі поради.
Що таке масло лаванди і що в ньому міститься?
Олію лаванди одержують із вузьколистої лаванди, яка успішно застосовується в натуральній медицині, у тому числі для боротьби з недугами травної системи. Олія використовується зовнішньо – на шкірі, волоссі та нігтях або для ароматерапії. Він містить безліч біологічно активних речовин, в основному флавоноїди, фітостерини, дубильні речовини, кумарини та ліналоол. Вони мають сильні протизапальні, бактерицидні та фунгіцидні властивості, звужують кровоносні судини, зменшують набряк і видаляють з організму вільні радикали, відповідальні за старіння шкіри і навіть утворення раку.
Як олія лаванди діє на волосся?
Олія лаванди миттєво живить волосся та стимулює кровообіг у шкірі голови. Завдяки цьому він зміцнить волосся від коренів, прискорить його зростання і зменшить випадання волосся. Він також уповільнить жирність волосся та підтримає боротьбу з лупою та головними вошами. Олія лаванди чудово регенерує волосся, розгладжує його і надає блиску.
Як олія лаванди діє на шкіру?
Олія лаванди благотворно впливає на шкіру. Живить, регенерує та прискорює загоєння ран або сонячних опіків, зменшує шрами. Особливо рекомендується для шкіри, схильної до акне – бореться з бактеріями, ретельно очищає і знижує кількість шкірного сала, що виділяється. Заспокоює симптоми псоріазу та мікозу.
Речовини в олії лаванди також добре стимулюють кровообіг. Тому варто втирати його у стегно – він підтримає боротьбу з целюлітом. Нанесений на пахви та стопи, він значно знизить потовиділення шкіри.
Інші властивості олії лаванди
Олія лаванди використовується в основному в косметиці, але вона також допомагає у боротьбі із захворюваннями нервової системи. Достатньо додати у ванну кілька крапель олії, щоб швидко розслабитися, розслабитися та подолати постійні головні болі (у тому числі мігрень) та суглоби. Також було доведено, що інгаляції з додаванням олії лаванди знижують ризик депресії, сприяють засипанню та знижують кров’яний тиск. Можна втирати трохи олії у подушку – ефект здивує вас уже в першу ніч.
Влітку особливо корисна олія лаванди – вона ефективно знімає свербіж і зменшує набряк після укусів комах. Його запах також відлякує комарів, мух, молі та павуків. Достатньо залишити просочену олією вату біля дверей, вікон та харчових продуктів.
Як зробити олію лаванди?
Олія лаванди доступна в магазинах та аптеках, але ви легко можете приготувати її самостійно. Достатньо кількох жменей свіжих або сушених квітів лаванди, щоб перелити їх у банку і залити підігрітою мигдальною олією. Банку слід щільно закрити та зберігати у темному місці не менше місяця. Після закінчення цього часу речовину потрібно процідити і перелити рідину в темну сулію.